fbpx
Powrót do aktualności

Sukcesy naszych zawodników!

10 marca 2015

Sukcesy naszych zawodników!

W ostatnim czasie odbyło się wiele zawodów narciarskich, w części z nich i my braliśmy udział zapewniając zaplecze techniczne. Na szczęście nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i poprawiali się z każdymi startami.

Jakub Jurkowski i Mikołaj Masiak zajęli odpowiednio 5. i 6. miejsce w swojej mocno obsadzonej kategorii podczas Otwartego Ogólnopolskiego Spotkania UKS w Małym Cichym. W swojej kategorii starszy brat Kuby, Dawid zajął pierwsze miejsce. Wreszcie chłopak z nad morza utarł nosa “góralom”. Uwierzcie nam, że to nie przypadek, a Wy “górale” bójcię się!

podium Dawid podium Kuba Mikołaj Foto Wierchomla 14

Po tych zawodach młodzi zawodnicy dojechali na trening na Wierchomlę. W jego trakcie na stoku Polanki rozegrane zostały Mistrzostwa Narciarskie Adwokatury, w których to również brali udział nasi zawodnicy. Cała rodzina Masiak w tym dniu świeciła triumfy. Janusz Masiak, który po swoim przejeździe siadł na tronie lidera nie oddał go do końca stając się KRÓLEM Wierchomli. Zwyciężył on zarówno w swojej grupie, jak i uzyskał najlepszy czas zawodów! Jego dzieci Mikołaj i Karolina również zwyciężyli w swoich grupach. Po raz kolejny “górale” musieli uznać wyższość ekipy z Trójmiasta.

lider janusz 2 lider Janusz liderzy mali

W dniach 5-8.03.2015 w Krynicy Zdrój odbywały się Mistrzostwa Polski Firm Farmaceutycznych, a my wraz z naszymi zawodnikami Ski Teamu Sanofi byliśmy w samym centrum wydarzeń. Po dwóch weekendach ciężkiej pracy, wyłonienia 11 osobowej drużyny i treningu bezpośrednio przed zawodami w Wierchomli, byliśmy w stanie walczyć o czołowe miejsca. Zgodnie z założeniami nasi zawodnicy w pierwszym dniu walczyli o podium klasyfikacji indywidualnej. Kontuzjowana Beata Zuba-Palichleb nieznacznie przegrała rywalizację ze zdrowymi konkurentkami meldując się tuż za podium. Dużą niespodzianką (nie dla nas) był występ Tomka Zawady, który po pierwszym przejeździe zameldował się w pierwszej piątce. Niestety drugi przejazd to wypięte wiązanie i DNF. Zaraz po rozegraniu slalomu giganta w kategorii VIP 3. miejsce zdobył Wojtek Kowalczyk, któremu nie powiodło się w jeździe indywidualnej.

Foto Mistrzostwa Polski Firm Farmaceutycznych 16 Foto Mistrzostwa Polski Firm Farmaceutycznych 17 Foto Mistrzostwa Polski Firm Farmaceutycznych 53

Najbardziej prestiżowe zawody drużynowe TEAM SPIRIT oraz POWER RACE, były dopiero przed nami, więc wszyscy z lekkim poddenerwowaniem czekali na ich finał. W TEAM SPIRIT drużyna w składzie: Beata Zuba-Palichleb, Tomasz Zawada, Rafał Frąckowiak, Adam Bochenek zajęła ostatecznie 5. miejsce poprawiając znacząco swoje dotychczasowe osiągnięcia. Po tym impulsie wszyscy nie mogli doczekać się dnia następnego i równoległego slalomu, który po wyłonieniu najlepszej ósemki miał być rozgrywany w systemie pucharowym.

Foto Mistrzostwa Polski Firm Farmaceutycznych 60 Foto Mistrzostwa Polski Firm Farmaceutycznych 64 Foto Mistrzostwa Polski Firm Farmaceutycznych 76

Sobota, 7.03.2015 to dzień rozliczenia dla wszystkich farmaceutycznych teamów. Z jednej strony wyglądająca jak reprezentacja jakiegoś narciarskiego mocarstwa Polpharma, z drugiej Adamed, z trzeciej bezbólowa ekipa z napisem Ketonal na plecach. Jeszcze nikt wtedy nie przypuszczał, że to Sanofi Ski Team będzie na ustach wszystkich. To właśnie nasi zawodnicy wsparci dodatkowo przez Wojtka Kowalczyka oraz Gosię Krajewską, najpierw przebojem wdarli się do czołowej ósemki, a później o 6 setnych sekundy (podczas 12 przejazdów) pokonali pretendentów do tytułu  firmę TEVA. W tym momencie byli już w pierwszej czwórce. Teraz to oni walczyli o medale i mieliby je gdyby nie, komiczny zapis w regulaminie organizatora w sprawie dojechania do mety ze wszystkim co miało się na starcie. Czy w takim przypadku nie wszyscy powinni zostać zdyskwalifikowani? A co ze smarem na starcie, którego na mecie nikt już nie miał lub ze zrzuceniem kilku gramów podczas wysiłku fizycznego? Nie lepiej pozostać przy zapisach NRS a nie tworzyć własnych niezrozumiałych przepisów? Ostatecznie Ski Team Sanofi zajęło 4, miejsce.

Foto Mistrzostwa Polski Firm Farmaceutycznych 124 Foto Mistrzostwa Polski Firm Farmaceutycznych 160 Foto Mistrzostwa Polski Firm Farmaceutycznych 167

Pod koniec lutego jak i na początku marca również firmy informatyczne i branża górnicza mogły mierzyć się na stokach narciarskich. Nasz zawodnik Dariusz Kotuchna podczas Mistrzostw Polski Informatyków, które odbywały się 14.02.2015 na stokach Skrzycznego zajął 3, miejsce w slalomie gigancie w swojej grupie. 22 lutego z kolei w Jurgowie okazał się najlepszym w kategorii senior podczas II Mistrzostw Polski Branży Górniczej (artykuł na www.nettg.pl). Na początku marca zaś jako gość organizatora zajął drugie miejsce podczas Pucharu Prezesa Kompanii Węglowej.

Dariusz Kotuchna podium jurgow podium

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć wszystkich naszych zawodników, nie tylko tych wymienionych powyżej. Gratulujemy!

News

Aktualności