fbpx
Powrót do aktualności

Słońce, mróz, treningi, świetna atmosfera.

2 marca 2015

Czy to może być przepis na niezapomniany wyjazd? Tak. Czynniki te sprawiają, że każdy z nas kocha jeszcze bardziej jeździć na nartach. A co jeżeli w trakcie takiego wyjazdu nasza technika jazdy poprawi się znacząco a czas przejazdów na bramkach slalomu lub slalomu gigant zmniejszymy o kilka sekund? BOMBA! Tak w skrócie możnaby opisać przebieg zaistniałych zdarzeń.

Wierchomla Foto 29

Co więc uczynić, aby wziąć udział w takim wyjeździe? Otóż nie zawsze trzeba pokonywać tysiące kilometrów. Czasami u nas – w Polsce – jak i w Dolomitach, Alpach sprawy mają się podobnie. Oczywiście w częściowym tego słowa znaczeniu, gdyż nie da się porównać zapierających dech w piersi widoków krajów alpejskich, przejazdy Sella Rondą czy cudownych miejscowości jak Cortina D’Ampezzo z nizinnym, pagórkowatym w większości krajobrazem polskiej, narciarskiej rzeczywistości. Czy wysokości szczytów Beskidów sięgające nad poziom morza tak wysoko jak wioski kurortów włoskich, austriackich, francuskich czy szwajcarskich.

Wierchomla Foto 77 Wierchomla Foto 81 Foto Falcade 326

Na szczęście w ciągu ostatnich kilku tygodni udało się nam trafiać na warunki idealne – bezchmurne niebo oraz zmrożony śnieg na trasach. Dowody możecie znaleźć w linkach:

GALERIA 6-8.02.2015      GALERIA 7-14.02.2015      GALERIA 20-22.02.2015

Treningi, które przeprowadziliśmy na Wierchomli na stoku Toczek, były bardzo intensywne, a zawodnicy uczestniczący w nich w większości szykowali się na XV Mistrzostwa Polski Firm Farmaceutycznych, gdzie również będziemy ich wspierać technologicznie i mentalnie. Trzymamy za nich kciuki!

Foto Wierchomla 62 Foto Wierchomla 165 P2072892

W międzyczasie zdążyliśmy również być we włoskim Falcade, gdzie tytułowe “słońce, mróz, treningi, świetna atmosfera” wypełniały każdy dzień. Co najważniejsze do południa trenowaliśmy slalom gignat na przepięknej trasie Panoramica. Czasy najszybszych przejazdów na niej wahały się w okolicach 54 sekund. Po przerwie natomiast rozjeżdżaliśmy się, ćwicząc technikę na zróżnicowanych stokach regionu Trevalli.

Najbliższe wyjazdy na które chcielibyśmy Państwa zaprosić to ostatnie weekendy tej zimy na Wierchomli. W tym tygodniu również istnieje możliwość treningu w środę, czwartek oraz piątek. Poza tym dwa wyjazdy zagraniczne do Flachau w marcu (14-21.03.2015) oraz na majówkę do Kaunertal 25.04-02.05.2015.

News

Aktualności