fbpx
Powrót do aktualności

Pitztal, treningowo.

12 grudnia 2014

Wyjazd na tyczki 22-29.11.2014 w ostatniej chwili z Soelden został przeniesiony do Pitztal.

Czy dobra była to decyzja? W tej kwestii uczestnicy nie pozostawili wątpliwości. Część z nich w ostatnim tygodniu listopada po raz pierwszy dotarła na ten lodowiec, ale już po kilku dniach wyrobiła sobie na jego temat zdanie. Treningi zaczynające się wczesną porą przy idealnie wyrównanej i twardej powierzchni stoku to dopiero początek. Niezliczona ilość przejazdów zarówno na trasie salomu giganta jak i poza nią, dodawała tylko animuszu do rozwijania swoich umiejętności. Do tego wszystkiego pogoda! Naprawdę udana pogoda.

Pitztal dolina Pitztal stok Poranek na Pitztal

Przez 6 dni ćwiczyliśmy i podnosiliśmy umiejętności naszych kursantów. Zarówno grupa dziecięca jak i dorosła zaliczyła bardzo wyraźny progres. Nasi dorośli kursanci mieli okazję ścigać się na 25 bramkowym slalomie gigancie wraz z 5-cio krotnym Mistrzem Świata kategorii Masters. Dzieci natomiast ćwiczyły przejazdy na osobno ustawionym, specjalnie dla nich slalomie gigancie.

Slalom giigant w wykonaniu uczestnika Trenerka z dziećmi Wyłożenie na bramce

Oprócz bardzo licznych przejazdów na trasach lodowca Pitztaler Gletcher w trakcie przerwy przeprowadzaliśmy analizę materiału wideo z porannych przejazdów, tak ażeby uczestnicy już po przerwie wiedzieli co mają w swojej jeździe poprawić. Prócz samej jazdy byliśmy również świadkami zawodów FIS w skicrossie oraz boardercrossie. Reprezentanci naszego kraju w kategorii narciarstwa alpejskiego freestyle w tej imprezie również brali udział. Karolina Riemen zajęła w drugim dniu zmagań drugie miejsce, dając nadzieję na bardzo dobre wyniki w sezonie 2014/2015. Trzymamy kciuki!

Bramka gigantowa Analiza wideo na przerwie Mocny start

Z dużym żalem opuszczaliśmy Pitztal. Wszyscy jak jeden mąż twierdzili, iż niebawem powrócą na kolejny trening.

Więcej zdjęć w galerii: https://www.sportpassion.pl/galeria/?album=WyjazdPitztal2229112014

News

Aktualności