fbpx
Powrót do aktualności

#NEWS : Oświadczenie w sprawie Koronawirusa (COVID-19)

11 marca 2020

Informujemy, że w związku z pandemią Koronawirusa (WHO), mając na uwadze zdrowie i szanując decyzję klientów Sport Passion odwołujemy wszystkie wyjazdy do końca kwietnia 2020 roku.

Decyzja ta jest jedyną rozsądną przy aktualnym rozwoju wydarzeń. Bezwględnie nie chodzi tutaj o panikę, lecz o przedłożenie wartości wspólnoty nad jednostkę. Egoizm zastępujemy empatią. Nawet jeśli ostatecznie sami nie padniemy ofiarami COVID-19 to może ktoś inny z naszego środowiska poniesie konsekwencje. Nawet dla nich może okazać się to błahostką, lecz większość z nas posiada w swoim otoczeniu osoby starsze (rodziców/dziadków/ciocie/wujków) i/lub osłabione leczeniem, dla których ten wirus lub jakikolwiek inny może bezpośrednio zagrozić zdrowiu lub życiu.

Jak wspominaliśmy wcześniej nie chodzi tutaj o całkowitą izolację czy też pandemonium, lecz zdroworozsądkowe podejście. Oczywiście polecamy wszystkim osobom zdrowym (bez kaszlu, kataru, gorączki) codzienną aktywność na świeżym powietrzu. Bieganie, rower, skitury i inne sporty uprawiane indywidualnie lub w małych grupach znajomych z zachowaniem ogólnych zaleceń i higieny.

Odpowiadając na niektóre pytania naszej branży sportowo-turystycznej:

1. Dlaczego nie można pojechać do Austrii, przecież tam stoki są otwarte?

Oczywiście, że indywidualnie można pojechać w wiele miejsc za granicą takich jak chociażby Andora, Szwajcaria. Do końca sezonu można również skorzystać z oferty w Polsce. Kiedy się narażamy? W podróży jadąc nawet własnym środkiem lokomocji musimy gdzieś tankować, jeść, korzystać z publicznej toalety. W trakcie pobytu w hotelu/apartamentach, w restauracjach, w kolejkach do wyciągów, na krzesłach, w gondolach, na orczykach. Trzeba zadać sobie pytanie czy tak samo pewni jesteśmy swojego zdrowia jak i osób korzystających wcześniej z całej infrastruktury?

2. Co stoi na przeszkodzie, aby pojechać na wyjazd rowerowy za granicę?

Teoretycznie na przeszkodzie nie szkodzi nic. Trzeba natomiast wziąć pod uwagę, że najbardziej popularnym kierunkiem kolarskim jest Hiszpania, co za tym idzie przymusowy jest lot. W grę wchodzi przebywanie na lotnisku, w samolocie, w transporcie publicznym/prywatnym na miejscu. Tutaj ta sama sytuacja jak w przypadku wyjazdów narciarskich, hotele, apartamenty, restauracje to miejsca wysokiego ryzyka. Zarazki, bakterie i wirusy są trudne do odizolowania, a poziom naszego bezpieczeństwa nie zależy tam tylko od nas. Podobnie ma się sytuacja wypożyczonego roweru, gdy ktoś na taki manewr się decyduje.

3. Jakie są powody odwołania wyjazdów przez Sport Passion?

Jesteśmy profesjonalistami i w naszej ocenie to właściwa decyzja. Nie chcemy narażać Was – klientów, naszych pracowników i siebie na niepotrzebne ryzyko. Mając nadzieję, że taką decyzją przyczynimy się do szybszego pokonania / opanowania pandemii, a co za tym idzie do szybszego spotkania na treningach, wyjazdach i zawodach w Polsce lub za granicą (zarówno tych narciarskich jak i rowerowych). Mamy nadzieję że nie tylko nasza firma, ale również wszyscy z branży turystyczno-sportowej rozważą podobne działania mając na uwadzę dobro wspólne. Oczywiście liczymy się z kosztami podjęcia takiej decyzji, lecz nie wpłynie ona na płynność naszej działalności.

Pozdrawiamy i do zobaczenia czym prędzej na stokach i szosach. Dbajmy o higienę i nie dajmy się zwariować 🙂

Team Sport Passion

News

Aktualności