fbpx
Powrót do aktualności

Cykl SERWIS: Szczotkowanie

6 listopada 2014

Szczotkowanie ślizgów nart, co trzeba wiedzieć?

Do szczotkowania oprócz odpowiedniego stanowiska (stołu, imadeł, gumki do skistopów) potrzebujemy szczotki. Jaką wybrać? Otóż, do zdzierania brudu, resztek smaru oraz opiłków potrzebujemy sztywne włosie. Tutaj możemy wybrać pomiędzy brązem a miedzią. Natomiast do wypolerowania i usunięcia nadmiaru smaru z powierzchni ślizgu przyda się nylon, naturalne lub końskie włosie.

Bardzo wygodne w użytkowaniu są duże szczotki owalne, podobne do tych stosowanych przy koniach, lecz są droższe i zajmują więcej miejsca. Urządzając sobie skrzynkę do serwisu swoich nart wystarczą dwie szczotki, jedna ze sztywnym włosiem a druga z mniej.

Metodą, która sprawia iż szczotkowanie może być przyjemne, a do jego przeprowadzenia nie trzeba tyle siły są szczotki obrotowe. Zakłada się je na specjalny trzon, który montuje się w wiertarce. Tak złożony zestaw, gotowy jest do pracy. Obroty, które osiąga to urządzenie powodują, że efekty widoczne są od pierwszego styku ze ślizgiem, a koniec szczotkowania jest bliżej niż kiedykolwiek. Należy pamiętać, iż pracującej szczotki nie można trzymać w jednym miejscu ani zbyt mocno dociskać jej do ślizgu.

Pozostałe filmy z cyklu serwis narciarskiego dostępne są na naszym profilu youtube a kolejny wpis z tego cyklu już za jakiś czas. Śledźcie nasz portal oraz FAN PAGE.

News

Aktualności